BLOG

Kavárna maluj

04.12.2023

Kavárna maluj je koncept přivezený cca před 10 lety z Britských ostrovů. Nikdo tehdy nevěděl, jak se k tomuto nápadu postavit, jak ho uchopit, jak s ním začít. Obava, kterou mají lidé i dnes, byla tehdy ještě o něco silnější. Jdete na kávu a najednou můžete i malovat? Proboha, to ať po nás nikdo nechce...:)

Také máte pocit, že se na Vás valí špatné zprávy z televize, rádia, když pročítáte noviny, když "serfujete po internetu"? Po pozitivních, optimistických zprávách o tom, co se komu povedlo, co kdo vytvořil, zařídil, udělal, zorganizoval apod. jako by se zem slehla?

Léto, dovolená, Itálie... Nedivte se, že jsem se vybavila. Romantické knihy, jejichž děj je zasazený, jak jinak, než do slunné Itálie, italské recepty, učebnice italštiny... Jednou z knih, které jsem zakoupila pro tuto sezonu, byla i letošní novinka od Blanky Malé, Láska ve špičce italské boty.

ON/OFF

31.07.2023

Také patříte mezi ty, kteří si musí vypít svou ranní porci kávy? Před kávou jste OFF, po kávě ON?

Dobrodružství vzniká, když se stane něco nečekaného někomu nepřipravenému za nepříznivých okolností. To je to, oč tu běží. To je to, na co budeme celý život vzpomínat. Na všechno ostatní zapomeneme.

Výborná aktivita před začátkem prázdnin. Je to zábavné, tvůrčí, inspirativní a praktické. Jednoduše HYGGE...

S vynálezy se to má tak. Něco zkoumáte a přitom přijdete na něco úplně jiného. Když v roce 1815 prováděl své experimenty s polarizací světla významný skotský fyzik, matematik a vynálezce sir David Brewster, vynalezl krasohled.

HYGGujEme