ON/OFF

31.07.2023

Také patříte mezi ty, kteří si musí vypít svou ranní porci kávy? Před kávou jste OFF, po kávě ON?  

Nedávno jsem v jednom z časopisů četla rozhovor s Bárou Polákovou, které teď v květnu vyšlo nové hudební album pod názvem ON/OFF. Prý je někdy ON a někdy zase OFF. Musela si zvyknout na to, že je to přirozené a normální. 

Vzpomínám na své nádherné dětství a prázdniny.  Babička s dědečkem měli králíky, prasata, slepice a velkou zahradu. Sbírala se vejce, krmila zvířata, otrhával se rybíz, angrešt, jablka, hrušky, ryngle, třešně... Sbíraly se jahody, maliny, švestky. Všechno se zavářelo. Vařila se marmeláda a povidla, pekly se buchty. 2x do roka se gruntovalo, každý víkend se dělal běžný úklid. Sbíraly se brambory, řepa, sekla se tráva, sušilo seno a ze slámových balíků se stavěly bunkry. A mezi tím vším jsme si hráli s kamarády z okolí, koupali se pod studnou, vařili domácí jídla ze surovin ze zahrádky, opékali buřty a kupovali ledňáky za korunu.  Byla to skvělá doba. To jsme byli ještě ON, troufám si říct, že slovo OFF jsme neznali.

Pak přišla doba "rodění a kojení". Tak jsem tomu říkala JÁ :D. A najednou jsem zjistila, že nestíhám to všechno, na co jsem byla zvyklá. Ztratila jsem samu sebe a ocitla se v období OFF. 

Musela jsem se naučit, že není dobré být stále ON ani OFF. Že nejlepší je být někde uprostřed, tedy existovat v režimu lomítka. Naučit se, že rovnováha není pouze pojem, je to stav mysli i těla. Že rovnováha je normální a správná. Že rovnováha nás učí, jak si užívat všeho, co nám život přináší tak, aby nás život neomrzel. 

S námi buďte souběžně ON i OFF. V režimu ON si namalujte hrnek, třeba na Vaši ranní kávu. V režimu OFF relaxujte u nás tím, že si namalujete třeba hrnek na Vaši ranní kávu. Ať už se na to totiž podíváte z jakéhokoliv úhlu pohledu, u nás je vše v rovnováze. Umělec má být totiž nejen dostatečně kreativní, ale také dostatečně líný...


HYGGujEeme, přidejte se...

HYGGujEme