Jak povýšit obyčejné věci na neobyčejné...

25.05.2023

Chce to trochu hravosti, trochu fantazie, trochu odvahy a trochu práce. A samozřejmě trochu peněz.

Pokud máte doma předmět, který si zaslouží dostat druhou šanci, tak mu ji prostě dopřejte. Druhou šanci si totiž zaslouží každý...

U nás věcem takovou druhou šanci dáváme. Umožníme jim, aby přestaly být zaprášené, obyčejné, zastaralé, nehodící se a bez využití. Aby se z upadnutí v zapomnění dostaly znovu do povědomí, do popředí. Aby znovu zazářily, dostaly nový kabát, punc atraktivity, aby začaly plnit možná i zcela jinou funkci než pro jakou byly původně pořízené.

Rádi povyšujeme obyčejné věci na neobyčejné. Jak to děláme? Využíváme k tomu výrobky zn. Vintage paint. Jedná se o křídové barvy, přírodní vosky, šablony a celou řadu dalších produktů této značky. 

Jde o to, že nemusíte ovládat restaurátorské řemeslo. 

  • Vybraný předmět řádně očistíme a odmastíme.
  • Na původní povrch začneme štětcem nanášet křídové barvy. Barvy schnou poměrně rychle, záleží samozřejmě na podmínkách okolí (teplota, vlhkost).  Obecně platí, že cca po 30 min. schnutí už můžeme nanášet další vrstvu. Pokud potřebujeme postup urychlit, můžeme si pomoci fénováním. Barvy jsou zdravotně nezávadné, odpovídají všem předpisům a jsou vhodné i pro malování v dětských pokojích.
  •  Na zdobení používáme celou řadu různých postupů jako např. ruční malování, malování pomocí plastových šablon, které lze používat znovu a znovu, pokud se šablonami dobře zacházíme apod.
  •  Na závěr opatříme předmět ochranným nátěrem v podobě přírodního, včelího vosku, který může být různě tónovaný. Tento vosk chrání předmět před vlhkostí.  

Pokud Vás tento způsob obnovy a restaurování zajímá, neváhejte nás kontaktovat. Nabízíme nejen výše zmiňované produkty, kterých je mnohem víc než uvádíme na našich webových stránkách (různé barevnosti, různé objemové velikosti - od malých 100ml po větší balení 700ml až po největší balení 2500ml), ale rádi Vám i osobně poradíme a pomůžeme, protože jsme již mnoho předmětů takto namalovali a vyzdobili a máme spoustu cenných zkušeností, které Vám můžeme předat.

Závěrem ještě jeden neobyčejný příběh o obyčejných věcech... 

Byla jednou jedna stará, ošoupaná, zaprášená, větrem ošlehaná a léty vybledlá dřevěná židlička. Vlastně ty židličky byly čtyři. Byly schované v jedné tmavé komoře. Byly smutné, osamocené, byly už s mířené s tím, že mají nejlepší léta za sebou. Nic dlouho nenasvědčovalo tomu, že by je majitel opět začal používat. Až jednou je spatřil někdo, kdo měl dost sil, elánu a představivosti k tomu, aby je opět vynesl na výsluní. Řekl si, že je škoda, aby se takové stabilní židličky patřičně nevyužívaly. Mohly by totiž plnit nejen svou původní funkci - k sezení, ale mohly by i zdobit. A tak se rozhodl, že z obyčejných židliček udělá židličky neobyčejné za použití zn. Vintage paint....

HYGGujEme, přidejte se...

HYGGujEme