Ubytování v Itálii

„Cestování je jediná věc, kterou si koupíš a učiní tě bohatším.“

Casa Merea 16

Samostatně stojící Vintage domek zařízený v italském stylu s vlastní zahradou, ke kterému Vás zavede cesta olivovými háji. Ze zahrady a prostorné terasy je nádherný výhled na moře, při vyjasnění dohlédnete až na Korsiku a k Toskánským břehům. Je tu naprostý klid a soukromí. Parkování je možné na soukromém parkovišti hned pod vilkou. Zahrada Vás uchvátí rozmanitou florou, včetně typických citrusovníků, tj. citronovníku a pomerančovníku. V létě si pochutnáte na čerstvých fíkách. 

Prostě božské...

Čarokrásné místo - Golfo Dianese/Ligurie - Itálie

Pokud toužíte po soukromí, vyberte si vilku samostatně stojící uprostřed nádherné zahrady s typickou italskou vůní piniových borovic, rozmarýnu a kvetoucích citrusovníků. Soukromá parkovací místa jsou součástí ubytování a není třeba je rezervovat předem. Cesta k vilce se vine nekonečnými olivovými háji. Kovaná vstupní brána Vás přímo vybízí, abyste vystoupali po kamenných schůdkách lemovaných kaktusy na přístupovou cestu k vilce. 

Ze všech možných koutů domu i zahrady Vás ohromí výhled na Ligurské moře, italskou nebo chcete-li květinovou riviéru a malebné vesničky Diano Castello a Cervo, které jsou považované za nejkrásnější italské vesnice a smí tak používat označení "I Borghi più belli d'Italia". Při vyjasnění dohlédnete ze zahrady až k toskánským břehům nebo k břehům pirátského ostrova Korsika. 

Vilka je vybavená ve stylu "Vintage", aby si zachovala svou vlastní duši a duši samotné Itálie. Ve večerních hodinách můžete z terasy sledovat neskutečnou podívanou, způsobenou postupným rozsvěcováním světel v přímořském letovisku Diano Marina. Na vilku přímo navazuje spleť cest, cestiček a stezek, které vybízí ke sportovním aktivitám. Doporučujeme nordic walking, horská kola, elektrokola nebo terénní motorky. Pokud patříte spíše k milovníkům zimního období a aktivit, pak vězte, že krb ve vilce navodí během chvilky tu správnou atmosféru po návratu z cca 50 km vzdálených sjezdovek pohoří Monesi di Triora. Směrem k francouzským hranicím najdete celou řadu nádherných míst jako např. Imperia (12 km), Sanremo (30 km) a za francouzskými hranicemi Monaco, Nice, Cannes. Opačným směrem Vás bude lákat Savona, přístav Janov, Portofino nebo oblast Cinque Terre

Ligurie má rozhodně co nabídnout. Oblast je také vyhlášená svou výrobou olivového oleje nebo místních vín. Je libo fotbalové utkání v Janově, Turínu, Nice? A kdo by odolal nejznámějšímu italskému pokrmu - pizze. Pro celiaky máme dobrou zprávu. Některé místní restaurace nabízí i variantu bez lepku. Máte se tedy na co těšit.

Přes 10 let jsme navštěvovali Benátskou oblast. Itálii jsme si zamilovali. Pro její životní styl, kuchyni, kamenné hradby a starobylá zákoutí. Pro to tajemno, které je všudypřítomné, pro její vůni po piniích a rozmarýnu. Po letech jsme si splnili sen a koupili si vilku v Ligurii. Vlastníma rukama jsme si ji upravili do stylu "Vintage". Pevně doufáme, že Vás místo okouzlí tak, jako okouzlilo nás. Pokud chcete zapomenout alespoň na chvíli na své starosti, pokud potřebujete relaxovat, máte rádi soukromí a klid, pak jste na správném místě. Do budoucna se budeme snažit, abychom Vám zajistili co největší pohodlí a stále na tom budeme pracovat. Budeme rádi, pokud budete spokojení jako jsme nyní my. Krásný pobyt u nás.

Ligurie je třetím nejmenším státem Itálie a přímo sousedí s Francií. Nabízí jednu z nejkrásnějších přímořských oblastí u Ligurského moře, sousedí tak s francouzskou oblastí Menton a Azurovou riviérou. Ligurie je často nazývána italskou, květinovou nebo také citrusovou riviérou, neboť tu na každém kroku uvidíte stromy plné citronů a pomerančů. Nekonečné olivové háje, vinice, piniové háje, citrusovníky a neuvěřitelně barevná květena jsou všudypřítomné. Kde jinde než v Ligurii najdete tolik významných, nádherných a proslulých míst jako např. Janov, Savona, Cervo, Diano Marina, Imperia, San Remo, Ospedaletti, La Spezia, Lerici, Cinque Terre, Portofino apod. Jedinečná poloha u francouzských hranic zase vyzývá k návštěvě citronové oblasti Menton, sousední země Monaco nebo vyhlášených francouzských měst Azurové riviéry Nice, Cannes, Exe, Antibes a dalších. Pro milovníky zimních sportů je výhodou blízkost Ligurských Alp. 

Tato oblast má rozhodně co nabídnout a nyní zbývá už pouze na Vás, zda se rozhodnete strávit svůj odpočinek zde, v naší vilce s italskou duší. Najdete tu rajský klid, pohodu, fantastické výhledy, skvělé útočiště a úžasnou výchozí pozici pro nastartování Vaší životní rovnováhy. Jedno přísloví pravý: "Nepotřebuji terapie, potřebuji jet do Itálie". Pokud cestujete s malými dětmi, ve vzdálenosti cca 100 m se nachází plně vybavené dětské hřiště s houpačkami a prolézačkami. K dispozici je také hřiště na petanque nebo hřiště se sítí na volejbal nebo přehazovanou. Na plážích Ligurského moře si můžete vybrat, zda dáte přednost velkým kamenům, oblázkům nebo písku. Moře je tu průzračné, lidé srdeční a milí a plážové bary nabízí nepřeberné množství koktejlů, pochutin i italského jídla. Z Diano Mariny až do San Rema můžete jet cyklostezkou https://www.pistaciclabile.com/en/ přímo kolem azurového až blankytně modrého moře. Na spoustě míst si můžete dát tu jedinou, pravou, italskou zmrzlinu, vyrobenou převážně z místních ingrediencí.

Kdo nebyl v Itálii jako by nežil. Začněte tedy tím, že přijedete k nám... 

HYGGujEme