Kolikrát za život jste si řekli, že jste opravdu šťastní?

18.04.2024

Já se považuji za šťastného člověka. Jsem vděčná za svou rodinu a za to, že žiju v krásné zemi, která, jak pravil praotec Čech, oplývá mlékem a strdím. :).  Každý den je něco, co mě učiní šťastnou. Co konkrétně? Tak např.:

  • V týdnu jsem vyzvedávala svého už skoro tříletého vnoučka ze školky. Když mě uviděl, celý se rozzářil a já byla rázem ta nejšťastnější babička na celém světě: "Babičto, já mám bačtůrty. Babičko, tam je tractor. Babičto, kde je dedečet? Babičto, kde je maminta, tatínet? Nevim asi. Asi doma."
  • Když se na mě usměje moje již víc než půlroční vnučka, zastaví se mi srdce. Ta se panečku umí smát :). Stejně tak umí i řvát jak na lesy. A jako správná holka se dokáže i pěkně vztekat. Ale která z nás ne? :) 
  • Když ráno vykročím z domu směr kancelář, cítím se skvěle. Náladu mi nezkazí déšť nebo vítr, mlha nebo kroupy, ani vedro ne. Ale zaručeně mi ji zkazí poznámka mého muže, že mě vezme do města autem. Zlatíčko...:)
  • Dnes mi manžel donesl do kanceláře růži. Jen tak. Nic neslavíme, pravděpodobně nic špatného neprovedl :). On to tak občas dělá. Je prostě nejlepší.
  • O víkendu jsem seděla se svou rodinou v obývacím pokoji a moje nejmladší dcera, která hloubala nad svým pětiletým diářem, vznesla dotaz na ostatní: "Kdo je v naší rodině největší optimista? Budu počítat do tří a pak to řekneme všichni naráz, protože to je přece jasný, ne? :). Mamkááááá!" Nechtějte slyšet, proč jsem si vlastně tuhle nálepku zasloužila. Ty průpovídky už tak optimistické nebyly a občas mi nedávaly ani smysl :). Ale co už. Optimista je zvolen, ať žije optimista :).

Jeden náš kurz malování na keramiku navštívila skutečná spisovatelka. Tou spisovatelkou byla paní Lucie Strnadová. Povídaly jsme si s ní o její knize "S Rozárkou za štěstím". Aby ji vydali, založili s manželem vlastní malé vydavatelství LuStr Books. Knihu provází nádherné ilustrace paní Aleny Spruijtové.

Knížku jsme si koupily, nechaly podepsat autorkou a teď vám chceme o této knížce vyprávět. Pojednává totiž o štěstí a jak ho najít. My to své štěstí našli a knížka nás v tom jen utvrdila. Ale možná, že vy to své štěstí ještě stále hledáte. Tahle knížka by vám v tom mohla pomoci. Je vhodná nejen pro děti  od 7 let, ale také pro dospělé. Kdo chce, najde v ní návod, jak pracovat se sebou samým, se svou myslí a se svými emocemi. Autorka tuto knihu věnovala čtenářům, kteří hledají štěstí. Jejím největším přáním je, aby kroky všech vedly právě k jeho objevení.

Hned v úvodu můžete narazit na velmi moudrou myšlenku:

"Je jen jedna chvíle, kdy být šťastný, a ta chvíle je teď."
Sri Chinmoy

V knížce se objevují netradičně QR kódy k poslechu i k tvoření. Ke knížce také dostanete záložku v podobě papíru s vlisovanými semínky. Semínka můžete dát s dětmi do hlíny, zalévat je a počkat, až z nich něco vyroste. Součástí knihy jsou i různé samolepky, které dětem určitě udělají radost.

Hlavní postavou je holčička Rozárka, která rozmlouvá se svými rodiči a prarodiči. Na jejich životní pouti je provází yoga, meditace, různá dechová cvičení, relaxace, zahradničení a vše, co s ním souvisí.

Dovolím si zde uvést některé krátké pasáže, které zaujaly právě mě (nejsou brány v pořadí, v jaké se vyskytují v knížce):

"Naučím tě, jak si vytvořit místo, ve kterém se budeš mít krásně každý den, budeš si tam moci hrát, zpívat, učit se, pracovat, odpočívat, ale i být smutná a třeba si i poplakat."

"Řeknu ti tajemství! Právě teď ti začíná krásných dvacet čtyři zářivých hodin tvého života a je jen na tobě, jak si je užiješ...."

".....Víš, my lidé si často neuvědomujeme, že máme naučené reakce na situace a podněty, které se k nám dostávají. Často si je neseme z domova výchovou od svých rodičů nebo jsme se je naučili v průběhu života. Je to program, který se spustí v situacích, kterými jsme si prošli nebo jim přihlíželi a vytvořili si na ně určité reakce, které stále bez přemýšlení opakujeme. A nás ani nenapadne, že bychom mohli reagovat jinak..."


Pevně věříme, že se vám knížka zalíbí, jako se zalíbila nám. Viz níže najdete odkaz, kde lze knihu nejen zakoupit, ale kde se o ní můžete dočíst vše potřebné a ještě spoustu dalších zajímavých informací. Navíc se můžete spojit i s autorkou, případně si objednat její autorské čtení např. ve školním zařízení. 

www.luciestrnadova.cz

A pokud byste chtěli poznat další díla skvělé ilustrátorky této knížky, odkaz najdete viz níže.

www.alliv.cz

Všem vám přejeme, abyste našli své štěstí. Ať už s Rozárkou nebo bez ní. Rozhodně byste se o to měli pokusit. V jednom nejmenovaném filmu zaznělo, že člověk nemusí být šťastný celý den, ale měl by být šťastný každý den. Ámen. 


HyGGujEme, přidejte se...HYGGujEme