NEJ prázdninový výrok...

18.08.2023

Léto, dovolená, Itálie... Nedivte se, že jsem se vybavila. Romantické knihy, jejichž děj je zasazený, jak jinak, než do slunné Itálie, italské recepty, učebnice italštiny...  Jednou z knih, které jsem zakoupila pro tuto sezonu, byla i letošní novinka od Blanky Malé, Láska ve špičce italské boty.

Nebojte, nejedná se o žádnou cílenou reklamu. Jenom mě prostě zaujal jeden konkrétní autorčin výrok, který mě velmi pobavil a který si užívám po celou dobu své dovolené, neboť mě doprovází na každém mém dovolenkovém kroku. A ráda bych se o něj podělila s Vámi.

Úvodní fotografii k tomuto článku jsem si vypůjčila z webu knihkupec.net. Možná se nabízí otázka, proč jsem si nevyfotila nějakou svou. Stále tu píšu, jak mám ráda tvoření, malování apod. Fakt je ten, že focení a vše, co souvisí s propagováním a obecně s životem na sociálních sítích, mě moc nebere. Můj stařičký mobil má navíc přes čočku nalepenou folii, takže se mě dcera neustále ptá, proč jsou mé fotky, které posílám do rodinného chatu, pořád rozmazané :). A tak tuto stránku přenechávám pouze a jen jí.

Ale abych se vrátila k tomu, co mě tak zaujalo. Itálii miluju. Mám ráda pizzu, těstoviny, gelato (zmrzlinu), tu tady mají prostě nejlepší na celém světě. Miluju jejich pekárny s neuvěřitenou spoustou rozmanitých druhů čerstvého pečiva, dortíků, koláčů a zákusků, až se tají dech. Miluju posezení v kavárně s šálkem voňavé, horké čokolády se šlehačkou, míchané koktejly, sklenku červeného a miluju na ní prostě všechno, co se dá konzumovat.

A teď už se konečně dostávám k jádru pudla. Když totiž, dámy, milujete dobré jídlo a pití, musíte nutně milovat i svůj zadek, stehna a boky. O břiše ani nemluvím. To musíte milovat, i když místo pekáče buchet na břiše máte buchty v břiše a na břiše spíše těsto na pizzu. Hladké, měkoučké a pěkně nakynuté :). 

Proto miluju NEJ hlášku z této knihy, která praví, že: "Ženská bez prdele je jako týden bez neděle". :DDDD

Užívejte tedy krásných, slunečných, letní dní a pokud jste na dovolené, vychutnejte si vše, co Vám život nabízí a opakujte si, že je to tak v pořádku. Jenom si nezapomeňte občas jít zaplavat, do pekárny a na zmrzlinu si zajděte pěšky nebo zajeďte na kole a večer si užívejte čas na lásku. 

Krásný zbytek léta...

HYGGujEme


HYGGujEme