Šablony - náš nový kreativní pomocník při tvoření a malování

10.10.2022
Před výpalem
Před výpalem

"Kdo nic nedělá, nic nezkazí, ale také nic nezíská."

"Praxe dělá mistra."

Dnes a denně v našem ateliéru zjišťujeme, jak pravdivá jsou tato dvě tvrzení. Začínali jsme pouze s glazurami, štětci a keramickými polotovary. Dnes umíme používat lepící pásky na linky, různá ohraničení apod., dále pěnová razítka a k tomu využíváme metodu rytí do glazury díky nejrůznějším, běžně dostupným pomůckám, abychom podpořili kreativitu naší vlastní mysli a vytvořili originální a hlavně nápaditý výrobek, hodný naší pozornosti.

Jak tvoříme a zkoušíme možné i nemožné, přece jenom si myslíme, že už jsme natolik zdatní, abychom se neuchylovali pouze k puntíkům, (i když puntíky frčí v každém věku i v každé době) a posunuli se v tvorbě trochu dál. 

K tomu nám můžou pomoci šablony různých materiálů a tvarů. Na rovné plochy můžeme využít plastových šablon, zaoblené tvary si žádají speciální šablony, přímo určené na malování, dekorování keramiky.

Šablony máme. Jsme tedy připraveni.  

V nadcházejícím chladném období, kdy nebudete vědět, co s načatým dnem, využijte naší nabídky a přijďte si namalovat hrnek na horký čaj, či čokoládu a nebo na kafíčko. Je nám jasné, že v kterémkoliv obchodě s doplňky do bytu najdete nepřeberné množství krásné keramiky, která Vás osloví. 

Ale dejte na nás, vlastní hrnek je vlastní hrnek. 

Mluvíme z vlastní zkušenosti, když Vám sdělíme, že v naší domácnosti mají naprostou přednost hrnky, misky a talíře, které jsme si namalovali sami. Můžeme mít sebekrásnější a sebelepší designový kousek, stejně sáhneme v největším vedru po hrnku se sněhovými vločkami. A když zaděláváme těsto na kynuté buchty se švestkami, ohřejeme mléko v malovaném hrnku. A hrozny dáme na naši misku. A raději prostřeme na stůl talíře každý jiný, než abychom dávali všechny talíře stejné. Proč? Není to zkrátka ono. A je to nuda!

Tak už neváhejte a přijďte si něco namalovat. Nadšené budou nejen Vaše děti, ale budete se divit, nejvíc to bude bavit právě Vás. Děti pozornost dlouho neudrží, těm bude stačit pro začátek hrnek jeden a nebo pokladnička. Naopak Vy si tuto činnost malování na keramiku zamilujete tak, že nebudete chtít skončit a ještě budete chtít chodit pravidelně. 

Zjistili jsme, že umíme šablony využít i při Vintage zdobení nábytku, také při malování na zeď a dokonce při malování obrazů. Když budete chtít vědět víc, obraťte se na nás. Rádi Vám poradíme.

My teď v chladných dnech HYGGujEme. A co děláte Vy?

Pozn.: foto viz níže znázorňuje kachle "před výpalem". Sami jsme zvědaví, jak to dopadne a jak budou kachle vypadat "po výpalu". Rozhodně se s Vámi podělíme o foto. Tak nás sledujte...

HYGGujEme