Jak to všechno vlastně začalo?

23.08.2021

Prostě :).

Pro mě jako pro matku bylo skvělé, že se nám s manželem narodily 3 dcery. Manžel prahnul samozřejmě po druhém Jágrovi, ale já se tetelila, protože holky nejenže jsou sportovně nadané, ale jsou i zručné, tvůrčí, plné fantazie a nových nápadů.

Před 5 lety jsem na vánoce od svých dcer dostala dárkový poukaz na malování keramiky do jedné kreativní kavárny. Nadchlo mě to. A co víc, zamilovala si to celá moje rodina a to tak moc, že od té doby jsme tam jezdili v každém předvánočním období. Udělali jsme si z toho takovou malou, rodinnou tradici. Nejlepší na tom všem bylo, že nás to jako rodinu stmelovalo a sbližovalo. Nutno dodat, že si mužská část vůbec nevedla v tvoření špatně! Za tu dobu už máme doma spoustu hrníčků, misek, talířů, pokladniček a dokonce popelník, ze kterého se později vyklubala miska pro kočku :). Nebo to byla miska pro kočku, ze které se později vyklubal praktický popelník? :) Už si nevzpomínám :). Nakonec je to vlastně úplně jedno!

Byli jsme nadšení z toho, s jakou lehkostí jsme tvořili, stíhali si u toho povídat, dát si něco dobrého a ještě být v centru inspirativních a tvořivých lidiček.

Kavárna se během doby asi 3x přestěhovala kvůli pronajímatelům, až nakonec skončila. A do toho začal COVID. Takže žádná sláva. A protože nálada se přelévala jako sinusoida podle zpráv v médiích a podle nálady našeho okolí, rozhodly se mé dcery, že se musí něco stát.

A tak vymyslely projekt HYGGujEme.


Inspirovaly se dánským způsobem života HYGGE. Pokud jste o tom nikdy neslyšeli, pak vám doporučuji určitě knížku se stejným názvem od Meika Wikinga. V češtině pro tento výraz nemáme přesný ekvivalent, ale pro vaši představu bych využila jednu krásnou větu z této knížky:

"Štěstí si nekoupíte, ale můžete si koupit dort, a to je skoro to samé".

Jde o to, abychom si dokázali najít vždycky něco, co nás učiní šťastnými. Pro nás chvílemi štěstí byly mimo jiné i chvíle při malování. Proto jsme se rozhodly, že tento pocit přineseme opět k nám domů a poté i k vám.

Když už nemůžeme být šťastní celý den, měli bychom být šťastní alespoň každý den!

Proto HAGGujEme. Přidáte se? 

HYGGujEme