Nic není ZADARMO!

19.04.2022

Pár předváděček mám už ve svém životě za sebou, a proto obdivuji všechny, co něco tvoří, vyrábí, organizují, zkrátka dělají cokoliv a dělají to se ctí, láskou, s nadšením a hlavně pro lidi. Mají můj upřímný obdiv. 

Podobné je to s jarmarky. Jarmark je mnohdy jediné místo, kde se může drobný živnostník prezentovat svými vlastnoručně vyrobenými, popř. z matičky země vydobytými produkty a s nabízenými službami, se kterými seznamuje své blízké okolí a svou značku tak dostává do širšího povědomí.

HYGGujEme se zúčastnilo hned dvou jarmarků v jednom dni.

Tím prvním byl jarmark v Častohosticích. Zadání znělo: zajistit zábavný koutek pro děti, kde by si mohly namalovat keramiku. A tak jsme ráno do auta z našeho ateliéru v 1. patře naložili za notného funění a supění :) krabice s keramikou, štětci, houbičkami, glazurami, doplňkovým zbožím a vlastními výrobky. Bohužel počasí této akci moc nepřálo, a protože se jarmark konal ve venkovních prostorách tzv. "Stodoly", tak se stalo, že všem mrzla každičká část těla, takže na tvoření prakticky vůbec nedošlo. 

Mrzli jsme i my, a tak jsme si koupili v rámci občerstvení hrnky s čajem pro zahřátí, k tomu něco sladkého, abychom se obalili tukem, od našich sousedů zprava sklenici domácího medu, abychom nenachladli a zleva ručně vyrobené, keramické srdce na čajovou svíčku pro chvíle pohody, až nachlazení budeme :).  A to jsme měli prominentní místa uvnitř, kde tolik nefoukal vítr. Ostatní na tom byli podstatně hůř!


Tím druhým byl jarmark ve Střelicích u Brna. Už 2x jsme tu byli na malování keramiky a vždycky to bylo moc prima. Zadání znělo: vzít své produkty na prodej a obohatit nabízený sortiment. Jarmark se konal v budově místního úřadu, kde bylo krásně teploučko. Jako stvořené pro tvoření s dětmi, protože naše nabídka vlastních produktů je velmi omezená. Naší hlavní nabízenou službou je malování keramiky. Čokoládové pecičky na horkou čokoládu prodáváme hlavně proto, že je fajn namalovat si vlastní, originální, ručně malovaný hrnek na čokoládu a pak si tu čokoládu do něj prostě uvařit. A mýdla nabízíme proto, že se krásně vyjímají na vlastnoručně malované mýdlence. A dřevěná prkýnka máme ve svém portfoliu, protože nic tak nepotěší, jako snídaně do postele, servírovaná na ručně vyrobeném prkýnku. To vše v duchu HYGGE a jako podpora činných lidiček v našem okolí. 

A tak se stalo, že zadání obou jarmarků, ač jasné a jednoduché, bylo co do proveditelnosti a přínosu pro nás "téměř" nulové. 

Píši "téměř", protože jsme potkali spoustu známých i neznámých, ale přitom příjemných a přátelských lidiček, vytvořili si nové kontakty a vazby a teď budeme doufat, že někteří zavítají k nám do Moravských Budějovic do ateliéru a nebo do Jihlavy. 

Tímto tedy opět zveme všechny maminky, tatínky, babičky, dědečky, tetičky, strýčky s dětmi i bez dětí. Zveme také kamarádky na dámskou jízdu, družičky na rozlučku s nevěstou, prostě všechny, kteří si chtějí udělat prima chvíle pohody,  smíchu a tvoření. Přidejte se k těm, kteří už mají svůj hrnek, talíř nebo třeba misku a používají je každičký den. Co si člověk vyrobí sám, z toho má největší radost. Jenom v sobě musí najít odvahu.

Odhoďte zábrany a když se Vás někdo zeptá, které dítě malovalo tento džbán, misku, hrnek, odpovězte, že to bylo dítě ve Vás :). 

Ráda bych vyzdvihla organizaci obou akcí. Byla výborná a přátelská, s nabídkou pomocné ruky přesně tam, kde to bylo potřeba. Na obou akcích byla hojná účast jak návštěvníků, tak velmi široká škála nabízených produktů, a to i přes skutečně velmi nehostinné a studené počasí. Tímto bych chtěla poděkovala za pozvání a někdy v budoucnu třeba opět na jarmarku na viděnou.....

Kdo nic nedělá, nic nezkazí, ale také nic nezíská. A pečení holubi nelétají sami do huby. A bez práce nejsou koláče. A skutečně NIC není ZADARMO. Snad jenom ten úsměv, ale i za ním stojí občas hodně úsilí (a třeba i funění a supění :)). 

HYGGujEme, přidejte se...

HYGGujEme